poliüretan cephe ısı izolasyonu » Spreyman Poliüretan

Dış Cephe İzolasyonu


Direk olarak dış cephe yüzeyine yapışan Spreyman Sprey Poliüretan köpük uygulaması ciddi ölçüde direnci sayesinde kopma, sarkma ve çatlama yapmayacağı gibi oluşabilecek tektonik hareketlerde de bina ile hareket ederek çatlama ve kopmaları engeller.

Bims, tuğla, beton, taş, ahşap gibi her türlü yüzeye yapışabilmektedir. Sıvalı ya da sıvasız tuğla üzerine Spreyman Sprey Poliüretan köpük uygulaması yapılmaktadır. Özellikle bina dış cephe izolasyonunda iskele kurulması akabinde direk dış cephe yüzeyine uygulama yapıldıktan sonra kaba sıva filesi dübellenir. Kaba sıva filesinin dübelleme amacı Spreyman sprey poliüretan köpük mantolama sisteminin üzerine yapılacak kaba sıva yüzey gerilimini sağlamak ve kaba sıvayı dış cephede fileye taşıtmaktır.

Kaba sıva ve mil kum ile ince sıva yapıldıktan sonra üzerine dekoratif desenli kaplama ve silikon esaslı dış cephe boyası ile sonlandırılmaktadır. Spreyman poliüretan sprey dış cephe köpük uygulaması konstrüksiyonlu dış cephe giydirme ( siding, granit, taş, betopan,…vb ) sistemleri altında da konstrüksiyon dübellenmesi akabinde uygulama yapılarak ısı yalıtımında mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Kullanılan eski binaların dış cephesinde Spreyman poliüretan sprey köpük dış cephe mantolama uygulamasında hammaddenin toz halinde püskürtülmesi ve rüzgarın etkisi ile Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamasının temas etmemesi istenilen yüzeylerin ( kapı, pencere, balkon demirleri, bahçe bitkileri vb. ) itina ile koruma altına alınması ( maskelenerek, naylonlanması ) ve çevreye zarar vermemek adına, iskele dışına naylon branda çekilmesi gerekmektedir.