poliüretan hakkında bilgi » Spreyman Poliüretan

Sprey Poliüretan Hakkında Yanlış Bilinenler


HALK ARASINDAKİ SPREY POLİÜRETAN ÇİN MALI – ALMAN MALI KIYASLAMA KONUSU NEDİR ?

Sprey poliüretan hammadesi global dünyada, tüm dünya ülke ve kıtalarında üretilmektedir. Bazı uygulayıcı firmalar bizim kullandığımız hammadde Çin malı değil Alman malı diyerek tüketiciye bilgi vermektedir. Sprey poliüretan sektöründeki tüketicilerden gelen “Çin malı mı? Alman malı mı?” sorusu artık bir satış taktiği olmaktan da çıkmış ve çok banel bir konu haline gelmiştir.

Almanya da fabrikası olan bir sprey poliüretan üreticisinin nakliye/lojistik ve sektör ihtiyacı düşünüldüğünde tabii olarak Çin de de fabrikası olabilir ve vardır. Varil üzerinde yazan çin alfabesini gören tüketiciler tabii olarak bu Çin malı diyebilir ama işin aslı öyle değildir. Sprey poliüretan üreticisi kurumsal olarak ürettiği sprey poliüretan hammaddesinin TDS teknik değerleri ile oynamaz ve kaliteden taviz vermez.

Poliüretan Hakkında Kısaca Bilgi

Sprey poliüretan hammaddesinde sadece formülasyon hatası olabilir. Bu durumda uzman uygulayıcı tarafından uygulama anında tesbit edilerek tüketiciye yansıtılmadan üretici firmaya bildirilerek üretici tarafından hammaddenin değişimi sağlanır ve sorun giderilir. Kaliteden taviz verme konusu sprey poliüretan sektöründe kalitesiz uygulayıcılarda olmaktadır.

Sprey poliüretan köpük hammaddesini içerisine su veya tiner katarak hakkından fazla kar etme çabası içerisinde olan uygulayıcı otomatik olarak malzeme kalitesi ile oynamış olmaktadır. Bu durum sektörü ve uygulamanın kötü algılanmasına neden olmaktadır. Daha önceki yazılarımızda ifade ettiğimiz gibi sprey poliüretan uygulaması birçok ( kg,m2,yoğunluk,danste,..vb ) suistimale açık bir yapıya sahiptir.

Bu bilgilendirme ışığında daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi tüketicilerin, sprey poliüretan uygulamasını konusunda uzman, kaliteden taviz vermeyen kurumsal uygulayıcı firmalara yaptırmalarında fayda vardır.