soğuk hava deposu yalıtımı » Spreyman Poliüretan

Soğuk Hava Deposu İzolasyonu


Gıdaların muhafaza edilmesi için çiftçilerin toptancıların ve marketlerin daha büyük alanlara ihtiyaçları vardır. Soğuk hava depoları ya da soğuk odalar diye adlandırılan bu tesislerin yalıtımı için ek yeri olmaması ve hiç boşluk oluşturmayacak şekilde uygulama yapılmasıyla Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması hızlı, kaliteli, kalıcı ve ekonomik sonuçlar sunabilir.

Ortamı soğutan iklimleme aygıtıdır. Bu aygıtın kısa bir süre çalışmasından sonra meydana getirdiği soğuk havayı çok uzun bir süre muhafaza eden ise Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması sistemidir. Spreyman sprey poliüretan köpük tek parça uygulama özelliğinden dolayı ısı köprüsü oluşturmaz.

Soğuk hava dışarı çıkmaz, sıcak hava içeriyi etkilemez. Uygulama alanlarında duvarın üzerine uygulanır ve istenildiği takdirde üzerine file dübelleyerek kaba sıva ve akabinde fayans kaplayabilirsiniz. Benzer uygulama alanları örnekleri;Soğuk meyve depoları,Balık, tavuk, et, süt ve sakatat depoları,Donmuş gıda depoları,Konserve, salamura depoları,Margarin depoları,İlaç depoları… vn. Bozulabilecek her türlü ürün depolarında Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamasını yapabiliriz.

Sprey Poliüretan Faydaları

Yüksek enerji tasarrufu sağlar.
Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz.
Çatı yüzeyinden hava, su ve toz geçirimini engeller.
Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.
Gıda ürünleri ile temasında hiçbir sakınca ihtiva etmez.