Poliüretan Yoğunluğunu Nasıl Anlarız? » Spreyman Poliüretan

Poliüretan Yoğunluğunu Nasıl Anlarız?


Sprey poliüretan yoğunluk tesbiti iki şekilde yapılabilir. Birincisi klasik özgül ağırlık testi ile, ikinci yönetme ise üretici firmadan ürün ( hammadde ) üzerindeki lot numarasına ait üretim reçetesini ( TDS ) isteyerek.

Sprey poliüretan sektöründeki en büyük handikaplardan birisi hammadde yoğunluk tesbitinin, evlerine veya inşaatlarına sprey poliüretan köpük yaptıran müşteriler tarafından yapılamamasıdır. Satış esnasında satıcı tarafınan belirtilen hammadde yoğunluk/danste bilgisinin gerçek uygulamada kullanılmaması karşılaştığımız problemlerin başında gelmektedir. Bu durum haksız rekabeti de beraberinde getirmektedir.

Çok basit bir örnek ile Sprey poliüretan hammadde varillerinin içerisinde uygulayıcı tarafından ilave konulan iki sürahi içme suyu ortlama uygulama alanını kg veya m2 bazda %30 artırmaktadır. Tabii bu durumu bilinçli olmayan müşteriler anlayamamaktadır. Maalesef sektörümüzde bu tarz durumlar yaşanmaktadır. Bu nedenle tüketicilerin uygulama esnasında daha bilinçli olarak gerekli tedbirleri almalarını sprey poliüretan köpük uygulamasını referanslı ve sektöründe kurumsal firmalara uygulatmalarını tavsiye ederiz…

Spreyman Ekibi