poliüretan bina yalıtım » Spreyman Poliüretan

13.10.2018 Tarihli Sivas Cami Kubbesi Poliüretan Köpük Uygulamamız.


Geniş uygulama alanına sahip poliüretan köpük uygulaması tasarruf ve sıcaklık yönünden fayda sağlamaya devam ediyor.Günümüzde ısı yalıtımı için poliüretan köpük ilk tercihler arasındadır.70 yıla kadar ömre sahiptir.

 

  

Binalarda Isı Yalıtımı için Sprey Poliüretan Teknolojisi


Kışın üşümemek, yazın sıcaktan bunalmamak için binalarımızda yalıtım malzemeleri kullanmayı tercih ederiz.
Isı yalıtımı insanları sadece kışın soğuğundan değil, yazın bunaltıcı sıcağından da korumayı amaçlar.

Spreyman Poliüretan Binalarda Isı Yalıtımı için İdealdir

  • Sprey Poliüretan ısı yalıtım konusunda dünyadaki en son teknolojisidir.
  • Binaların dış cephe duvarlarında cam ve doğramalarında, çatı ve döşemelerinde,
  • Tesisat borularında, havalandırma kanallarında, buhar iletim borularında,
  • Toprakla temas eden bölümlerinde, katları ayıran döşemelerde,
  • Garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvarlarda yapılır.
  • Spreyman poliüretan köpük ile konutların birçok uygulama detayında sorunsuzca ve yüksek uygulama hızı ile ısı yalıtımı yaptırabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi Almak İçin: 444 2 959

Binalarda Poliüretan ile %50 enerji tasarrufu mümkün


POLİÜRETAN’IN ISI YALITIMDAKİ YERİ ve ENERJİ TASARRUFU NEDİR?

Türkiye’de yalıtım bilincinin ve yalıtım sektörünün geliştirilmesi misyonuyla faaliyet gösteren Spreyman Poliüretan – Sprey Isı Yaltıım binalarda ısı yalıtımı sağlayan poliüretan sisteminin güvenilirliği konusunda çalışma başlattı.

Bu soruyu sprey poliüretan köpük uygulamasının ülkemizde ısı yalıtımı sektöründeki yeri olarak algılayarak cevap vermek istiyorum. Ülkemizdeki ısı yalıtım sektöründe Spreyman poliüretan her geçen gün ve sene kapasitesi artırarak ilerlemektedir. 2010 yılında ülkemizde ortalama 5.000 ton olan sprey poliüretan sektörü 2015 yılında ortalama 7.000 ton seviyelerine gelmiştir. Bu durum ısı yalıtımına verilen önemin arttığının bir göstergesidir.

Diğer yandan ülkemizin enerji de dışa bağımlı olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemize bir yıl için gerekli olan enerji miktarının 2015 yılı itibari ile sadece %30 unu üretebiliyoruz. Kalan %70 enerji ihtiyacımızı ithal ediyoruz. Çarpıcı bir bilgi verecek olursam 1990 yılında yıllık enerji ihtiyacımızın %48 ini yerli enerji üretimimizle karşılarken 2015 yılında bu oran %28 lere düşmüş durumdadır. Son bilgi olarak ise 2015 yılındaki yıllık enerji ihtiyacımız 1990 yılındaki ihtiyacımızın %130 üzerindedir.

Yani bu bilgiler ne anlama geliyor kısaca özetleyecek olursam ülkemizi 15 senede oldukça nüfus, ekonomi ve üretim olarak olarak oldukça büyümüş ki bu bağlamada 15 sene öncesine göre enerji ihtiyacımız %130 artırmışız ama zıt olarak enerji üretiminde hala 1990 lı yıllar seviyesindeyiz. Bu da ülke olarak bizi enerjide dışa bağımlı bir ülke olmamızı sağlıyor.

Bu durumda ciddi olarak tasarruf sağlamalıyız. Isıtma ve soğutma enerjisinde ısı yalıtımı yaparak ortalama %50 enerji tasarrufu sağlayarak hem maddi olarak kar elde ederiz hem de ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmada yardımcı oluruz. 2015 verilerine göre ülkemizdeki yapıların ısı yalıtım oranı % 8-10 oranında. Yani hala yalıtımsız çok binamız var. Sprey poliüretan köpük uygulaması yaptırarak  verimli, konforlu ve tasarruflu yaşayabiliriz.