poliüretan malzeme nedir » Spreyman Poliüretan

05.10.2018 Tarihli Beylikdüzü Tavan Arası Zemin Poliüretan Köpük Uygulamamız.


Binalarda yapısal olarak dış etkenlere maruz kalan kısım çatılardır. Yüksek ısıya soğuğa,ıslak ve kuru koşullara,fırtına ve kış koşullarına dayanıklı olmalıdır ve uzun yıllar sağlam kalmalıdır.  Poliüretan Sprey (poliüretan köpük ) malzemesinin düşük bir ka­lınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtım performansı, hem zaman hem de para olarak maliyetli olan çatı alanlarının ısı yalıtımı uygulamalarına olanak sağ­lamaktadır.Günümüzde bu sprey uygulama sistemiyle %45 oranında enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Sprey Poliüretan Nedir?


Sprey poliüretan genel tanım olarak; yüksek basınçlı ve ısıtıcılı makine sistemleri ile direk uygulama yüzeyine uygulama avantajı sağlayan, ek yeri olmayan ve düşük kalınlıkta yüksek ısı geçirgenliği sağlayan, yüksek uygulama hızı ve 1 sn gibi süper hızlı kuruma süresi ile uygulama yapılan mekanı anında kullanıcıya sunan ve bu özellikleri ile zaman ve işçilikten tasarruf sağlayan çift kompanentli  ısı yalıtımı amacıyla üretilmiş,  günümüzdeki en son teknoloji bir yapı malzemesidir.

Spreyman poliüretan köpük uygulaması tanımda da belirtiğimiz gibi ısı yalıtımı amacıyla üretilmiştir. Daha önceki yazılarımıza belirttiğimiz gibi belki tekrarı olacak ama sprey poliüretan uygulaması ısı yalıtımının yanında ek yeri olmaması ve yüksek yoğunlukta/setlikte olması avantajları ile su ve ses yalıtımına sadece fayda sağlamaktadır. Uygulama detayında tek başına sprey poliüretan kullanılarak su ve ses yalıtım garantisi kesinlikle verilemez.