poliüretan sprey nedir » Spreyman Poliüretan

04.09.2018 Tarihli Soğanlık Perde Beton Poliüretan Köpük Uygulamamız.


 

sprey poliüretan köpük olarak adlandırılan bu uygulama 2,50-3,00 cm kalınlık ve 36-40 kg/m3 spreyman sprey poliüretan köpük hammaddesi yoğunluk aralığında uygulanmaktadır. poliüretan sprey teknolojisi ek yersiz yekpare bir yalıtım sağlamaktadır.

  

13.08.2018 Tarihli Dragos ters tavan profil mertek arasi ahsap yuzey uygulamamizdan görüntülerimiz.


Püskürtme yöntemiyle yapılan bu işlem düz olmayan yerlerde bile %100 kapama yeteneğine sahiptir.Aralarda boşluk bırakmadan tamamen içiçe geçen bir uygulama yöntemidir.

  

10.08.2018 Tarihli Beykoz Osb Ters Tavan Poliüretan Köpük Uygulamamızdan Görüntüler.


.  

Spreyman Poliüretan Nerelerde Kullanılır?


Spreyman poliüretan köpük uygulaması, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok sektörde ve uygulama detayında kendine yer bulmaktadır. Genel bir ifade ile ısı yalıtımı ihtiyacı olan her türlü yağsız ve nemsiz yüzeyde sprey poliüretan uygulaması yüksek uygulama hızı ( 500 m2/3cm/gün ) ile  çok rahatlıkla kullanılabilir. Spreyman poliüretan köpük başlıca uygulama yerleri olarak, çatı ısı yalıtımları, ısıtılmayan bodrum garaj sığınak ısı yalıtımları, hayvan çiftlikleri ısı yalıtımı, soğuk hava depoları ısı yalıtımı, tank ve boru yalıtımları, gemi ve yat ısı yalıtımları,…vb gibi detaylar çoğaltılarak verilebilir.

Bu genel detaylardan farklı olarak çok az bilinen görsel dekorasyon ve süs amacıyla da kullanılabilir. Örnek olarak Antlaya damlataş mağarası misali bir restoranın süs havuzlarına sprey poliüretan ile mimarın istediği formda salaş bir uygulama yapılarak üzerine Spreyman poliyurea uygulama ile sonlanır ve  görsel bir dekorasyona imza atılabilir.